Uudised

Kiidil olid järjekordsed külalised Jaapanist. Laager algas Haanja maratoni raja ettevalmistustöödega. Käisime läbi ca 10km rada ja parandasime lumeolusid, s.t. loopisime lund rajale ja koristasime mahalangenud oksi suusarajalt. Laupäeval 3.märtsil olime abiks Villa teeninduspunktis. Jagasime toitu ja täitsime lumega autotee ületuskohti. Pidu külarahva ja maratoni korraldajatega ühise laua taga Haanja Rahvamajas. 

Vaatamata külmale ilmale saime ka palju tööd tehtud. Ööbikuorg - Hinni kanjon matkarajal sai koristatud Kiidi maadel võsa nii, et rada saab kasutada ka suusarajana. Külmakraadid võimaldasid matkata ka jõe peal ja märjal heinamaal pokude vahel. 

Puid tuli iga päev majadesse vedada, et ikka soe oleks. Paljudel oli esimene kokkupuude üldse lumega aga suusad ja lumelauad sai ära proovitud. Ka seekord sõitsime Lätti. Kui muidu oli meil programmis hüpe lätti, s. t. tõmbasin kannaga joone Luutsniku piiriületusel ja jaapanlased hüppasid üle joone. Neil ju maismaapiiri naabritega ei ole. Seekord külastasime ka piirikaubandust, ega ostudki tegemata jäänud - saunaõlu lätist. Valmermuiza õlu on parim. 

10 päeva Kiidil ja 9 õhtut saunas, mõned käisid ka lumes ja jääaugus. Tänu sellele ehk gripihooajal keegi haigeks ei jäänud. Naistepäeval lilli saada oli tüdrukutel elus esimest korda. Munamäe jalamil kohtasime ühte Lõuna Korea kuulsat tegelast, keda filmiti kohe mitme kaameraga, nemad tundsid aga mina vaid pildistasin ja filmisin ka seda emotsiooni.

prantsuse vabatahtlikud võitlus võsaga jaapanlased 2018 jaapanlased 2018 jaapanlased 2018 jaapan 2016 jaapan 2016 jaapan 2016 jaapan 2016
Kiidi küla
Rõuge vald
Võrumaa 66204

Tel: 50 56 293, 5622 2810
Mail: kiidi@kiidi.ee
Kiidi Turismitalu